️1. Linas – storas, graužiantis odą, sunkus, nepatogus.
NE. Tokia nuomonė dar gyvuoja nuo senų laikų, kai senovinis linas ar drobė priminė šarvus ar bulvinį maišą. Šiuolaikinis linas gaminamas įvairaus storio, todėl renkantis drabužį iš lino, reikėtų žiūrėti į audinio storį, tankumą. Palietei, ir viskas aišku: ar jis plonas, ar persišviečia, ar minkštas, ar tikrai, kaip teigiama, praleis orą ir oda maksimaliai kvėpuos. Tačiau, jei perkate internetu, tuomet neturėsite galimybės paliesti. Vadinasi, reikėtų vadovautis šiuo parametru – svoriu (gramatūra), kuris matuojamas g/kv.m. Vasariniams drabužiams idealiausias 185, 200 ar 205 g/kv.m linas.
- Lininiai drabužiai nuo skalbimo traukiasi.
Ir TAIP, ir NE. Jei Jūsų drabužis pasiūtas iš minkštinto (skalbto specialia technologija) lino, jis ilgainiui gali susitraukti vos 1-2%. O štai natūralus neminkštintas linas skalbiamas gali susitraukti net iki 7%.
Be to, rūbai iš lino, kaip ir kita apranga, turi savo priežiūros taisykles. Tad jei lininę suknelę išskalbsite aukštesnėje nei 40°C temperatūroje ir dar išgręšite didelėmis apsukomis, ji, kaip ir iš kitokio audinio, taps keliais dydžiais mažesne.
3️. Drabužių iš natūralaus lino neįmanoma išlyginti.
NE. Taip įsitikinę tie, kas nėra susipažinęs su lino savybėmis ir jo priežiūra. Pirmiausia, susiraukšlėjęs lininis drabužis yra natūrali tokio audinio būsena, kokybė ir jo charakteristika. Tačiau, jei norisi lygaus, tvarkingos išvaizdos drabužio, išskalbto jo negręžkite, neperdžiovinkite, lygindami iš blogosios pusės naudokite garus ar specialias lyginimą palengvinančias, audinį standinančias priemones.
Jei vargstate lygindamos liną, rinkitės tokią audinio sudėtį, kur lino būtų maždaug 50 proc. Tokie puslininiai audiniai (drauge su medvilne ar viskoze) bus vienas juokas Jūsų lygintuvui.
Taigi rinkitės lino gaminius ir įvertinkite jų natūralumą, lengvumą, paprastumą! Mūsų e-parduotuvėje rasite linines sukneles moterims ir mergaitėms, kostiumėlius iš lino berniukams.