Kalba

Kaip atskirti natūralų šilką nuo netikro?

Visai nesudėtinga atskirti natūralųjį šilką nuo netikro. Kiekvienas pardavėjas privalo atsakingai informuoti pirkėją, kai gaminys yra iš 100% šilko, ir kada – nenatūralus. Tačiau štai kaip lengvai išsiaiškinti galite patys:

Tereikia žiebtuvėliu padeginti keletą to audinio siūlų. Tikras šilkas degs su liepsnele ir skleis degančių plaukų, vilnos kvapą. Poliesteris, skirtingai nei šilkas, nenoriai lydysis, viskozė smilks ir smirdės kaip pridegęs popierius, plastmasė.

Sudegusį šilko gabalėlį patrynus tarp pirštų, jis subyrės kaip pelenai, ko neatsitiks su dirbtiniu.

Natūralų šilką priglaudus prie skruosto, audinys iškart sušyla, ko tikrai nebus su dirbtiniu – jis liks vėsus, koks ir buvęs.

Natūralaus šilko audinio abi pusės bus minkštos, skirtingai nei sintetinės – ten tikėkitės šiurkštumo iš blogosios pusės.

Vandens lašai lengvai slys natūralaus šilko paviršiumi nesusigėrę, o juos galima nerūpestingai nubraukti ranka. Visiškai priešingai su dirbtiniu šilku – jis sugers bet kokį skystį, nuo kurio liks dėmės.

Lietuvoje gaminamos pižamos moterims ir vyrams su šortais ar kelnėmis, naktinukai, chalatai, palaidinės, pagalvių užvalkalai, šaliai, skaros iš 100% šilko – mūsų el.parduotuvėje.

pižamos iš šilko