Kalba

Kaip prižiūrėti papuošalus su perlais?

Netinkamai prižiūrimi, nešiojami perlai keičia spalvą, praranda žvilgesį, ima trupėti, skilinėti, atsiranda dėmių ar įbrėžimų. Tačiau keletas taisyklių padės juos patraukliais išlaikyti ir daugybę metų:

Perlams kenkia cheminės medžiagos, juos reikėtų saugoti nuo kvepalų, muilo, kremo, valymo priemonių poveikio. Taigi net plaunantis rankas, nusiimkite žiedus, apyrankes su perlais.

Papuošalus su perlais rekomenduojama laikyti lininiame ar medvilniniame maišelyje atskirai nuo kitų papuošalų. Uždara dėžutė jiems netinka, nes perlai mėgsta „kvėpuoti“.

Papuošalus su perlais kiekvieną jų atskirai švelniai valykite itin minkšto audinio skiautele, tai daryti patariama po kiekvieno pasipuošimo. Netgi galite užlašinti lašelį alyvuogių aliejaus.

Aukšta temperatūra, karštis, ugnis, garai gali pakeisti perlų spalvą ar kitaip juos pažeisti.

Nenustebkite, jei nuo prakaito Jūsų perlai pakeitė atspalvį – taip gali nutikti.

Actas, citrinų sultys, eteriniai aliejai, plaukų lakas ir netgi kvepalai yra perlų priešai. Todėl kvėpinkite tas vietas, kurios nesilies su papuošalais ir juos dėkitės kai jau pasikvėpinate.

Ir dar vienas svarbus patarimas: stenkitės kuo dažniau puoštis gaminiais su perlais, kad jiems nereikėtų laukti metų metus!

Daugiau rankų darbo papuošalų su natūraliais akmenimis elegantiškai Jūsų išvaizdai rasite mūsų e-parduotuvėje ČIA.