
Mokslininkai teigia, kad ilgalaikis kai kurių dirbtinių kvapiklių (kvapnių žvakių, aerozolinių namų kvapų, į elektros lizdą kišamų namų kvapų bei intensyviai kvepiančių lazdelių namams kvepinti) naudojimas gali sukelti astmą, pažeisti plaučius ar netgi (ekstremaliais atvejais) tapti vėžio sukėlėju.
Štai atliktas tyrimas rodo, kad kvapnios žvakės pagamina daugiau suodžių. Tam, kad to būtų išvengta, mokslininkai rekomenduoja rinktis nekvapnias žvakes. Tame pačiame tyrime yra keliamas klausimas apie organinius junginius, kurie gali būti siejami su padidėjusia vėžio rizika.
Kitas mokslininkų iš Pietų Karolinos Universiteto tyrimas teigia, kad žmogui, kuris žvakę dega kasdien ir tai daro metų metus arba tam, kuris tai daro dažnai, šių chemikalų įkvėpimas gali prisidėti prie tokių ligų, kaip vėžys, įvairios alergijos ir astmos atsiradimo.
Kvapiosios žvakės savo sudėtyje gali turėti ftalatų, kurie kenkia žmogaus reprodukcinei sistemai. Tad įkvėpdami gardžius kvapus, taip pat įkvepiame ir mūsų organizmą nuodijančių medžiagų, kurių neigiamas poveikis gali pasireikšti nevaisingumu. Ftalatų randama ne tik žvakėse, bet ir smilkaluose, įvairiuose namų kvapuose.
Net ir žvakės, kurios pagamintos su natūraliais kvapais, pavyzdžiui, įvairiais eteriniais aliejais, gali būti kenksmingos, didesnė jų koncentracija gali iššaukti alergines reakcijas. Ypač reikėtų būti atidesniems auginantiems mažus vaikus, nėščioms moterims, vyresnio amžiaus žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis (parengta pagal NonHazCity).
Ar turėtume visiškai atsisakyti žvakių savo aplinkoje? Tikrai ne! Jei renkatės aromatines žvakes, jas deginkite ne kasdien, tuo metu dažniau vėdinkite patalpas, o geriausia naudokite natūralias žvakes – sojos ar bičių vaško.
Pas mus galima įsigyti žvakių iš natūralaus bičių ar sojų vaško, kurių sudėtyje nėra jokių dirbtinių kvapiklių, dažiklių, o jų širdyje – medvilninis knatas.
Linkime Jums jaukių akimirkų žvakės liepsnelės bei natūralaus kvapo apsuptyje, tarsi stovėtum liepos pavėsy ir uostum medaus aromatą…
Parašykite komentarą