Kalba

Kodėl verta rinktis drabužius iš natūralių audinių?

Mokslininkų teigimu, žmogaus nuotaika ir savijauta nemažai priklauso nuo to, kokius drabužius jis vilki. Įrodyta, kad drabužiai, pasiūti iš natūralių audinių, yra patogesni ir naudingesni sveikatai už sintetinius.

Natūralūs audiniai nesukelia alergijos ir yra ekologiškai švarūs. Drabužiai iš tokių audinių naudingi ne tik žmogaus sveikatai, bet ir ekologijai, nes pasenusius juos daug lengviau utilizuoti nei sintetinius.

LININIS AUDINYS yra patvarus, gerai sugeria prakaitą ir naikina bakterijas, patogus ir malonus vilkėti, niekada neįsielektrina. Vasarą toks rūbas vėsina kūną, o žiemą šildo. Net iki 10 proc. lininio pluošto, esančio bet kokiame audinyje, 1,5-2 kartus sumažina gama spindulių poveikį ir saugo nuo elektrinimosi. Toks audinys leidžia odai maksimaliai kvėpuoti, nes linas yra orui laidus audinys, puikia sugeria prakaitą, drėgmę.

ŠILKAS higieninėmis savybėmis lenkia net liną. Daugelio moterų nuomone, nėra malonesnio audinio. Šilko gaminiai – nepakartojamos išvaizdos. Gerai sugeria drėgmę: beveik tiek pat, kiek vilnos pluoštas, ir net du kartus daugiau nei medvilnė. Šiltesnis už liną ir medvilnę. O vasarą maloniai vėsina. Drabužiai iš 100 % šilko – geriausias pasirinkimas turintiems sudirgusią, alergišką, jautrią odą.

VILNA – elastinga, mažai glamžosi, švelni, minkšta, pralaidi orui, sugeria 2/3 savo svorio drėgmės.

BAMBUKO PLUOŠTAS švelnesnis už medvilnę, o jo tekstūra – kaip šilko. Praleidžia orą karštu metu ir palaiko šilumą šaltu.Todėl žiemą rūbus iš bambuko dėvint šilčiau, o vasarą – vėsiau. Bandymų metu nustatyta, kad karštą vasarą šie rūbai leidžia palaikyti 1-2 laipsniais žemesnę kūno temperatūrą. Unikali mikro struktūra leidžia šiems drabužiams labai greitai sugerti ir išgarinti drėgmę – 3-4 kartus greičiau nei medvilnė. Tai saugo nuo peršalimo ligų ir nemalonaus kvapo.